Dużo do powiedzenia

Od początku

“Descubre 1” to podręcznik do nauki języka hiszpańskiego przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych, rozpoczynających swoją przygodę z językiem hiszpańskim. Niniejszy podręcznik jest wieloletni, zgodny z wymogami MEN, dający solidne podstawy w nauce języka obcego, zawierający najlepszą obudowę metodyczną i multimedialną. Nie dziwi zatem fakt, iż aktualnie “Descubre” są najpopularniejszymi materiałami do przyswajania zasad języka hiszpańskiego. 

Co dalej?

Podręcznik składa się z 3 modułów, łącznie posiadających 9 lekcji. Ułatwia to pracę zarówno samym uczniom, jak i nauczycielom, planującym rozłożenie materiału na cały rok szkolny. Treści obejmują słownictwo i zagadnienia z tematyki m.in. rodziny, domu, aktywności życia codziennego i sportu. Dla ułatwienia autorzy umieścili również na końcu książki słowniczek z podsumowaniem poszczególnych rozdziałów. Dopełnienie dla podręcznika stanowi zeszyt ćwiczeń, kondensujący najważniejsze zagadnienia teoretyczne w praktycznych zadaniach, pozwalających na utrwalenie wiedzy. Dodatkowo uzupełnienie stanowią nagrania dźwiękowe (dostępne na smartfonach z użyciem kodów QR) i nagrania audio, zapewniające styczność z akcentami z różnych zakątków świata: Hiszpanii, Peru, Argentyny i Meksyku, a także Urugwaju i Kolumbii. Pozwala to uczniom nijako zetknąć się z żywym językiem, nienaznaczonym tylko jego lektorskim wydaniem w najczystszej postaci, co pogłębia ich obycie z hiszpańskim. Podręcznik zapewnia zatem wiedzę z zakresu:

– gramatyki,
– słownictwa,
– pisowni,
– czytania,
– słuchania, 
– komunikowania się. 

Dlaczego warto? 

“Descubre 1” to podręcznik wydawnictwa Draco, autorami zaś są: dr hab. Małgorzata Spychała-Wawrzyniak, José Carlos Garcia González, Arleta Kaźmierczak, Agnieszka Dudziak-Szukała i Xavier Pascual López. Polsko-hiszpański zespół, złożony z doświadczonych lektorów i nauczycieli języka hiszpańskiego, gwarantuje skuteczność zaproponowanych metod nauczania oraz pogłębiony aspekt użytkowy w nauce języka obcego.