Jak samemu nauczyć się języka hiszpańskiego?

Podręcznik Descubre 1 super zestaw to obecnie jeden z najlepszych podręczników do nauki języka hiszpańskiego. Dlaczego? Bo stawia na różne metody nauczania oraz nie wymusza na uczniu podążania z góry założoną ścieżką, a zamiast tego oferuje mu swobodę wyboru. Co ciekawe, twórcy podręcznika umieścili na stronie jego wersję demonstracyjną, z którą można się zapoznać przed zakupem. Dlaczego warto zainwestować w tę książkę do nauki hiszpańskiego?

Interaktywna treść

Jedną z największych zalet serii podręczników Descubre jest doświadczona grupa autorów, która składa się nie tylko z nauczycieli języka hiszpańskiego, ale i profesjonalnych lektorów. Zróżnicowanie ekipy twórców pozwoliło na stworzenie książki przystępnej, zrozumiałej i odnoszącej się do aktualnych wydarzeń z zakresu literatury, kultury czy popkultury. W podręczniku znajdziemy wiele tekstów opierających się na faktycznych odkryciach naukowych czy skupiających się na recenzowaniu nowego filmu lub komiksu. Dostosowanie treści do potrzeb młodych uczniów szkół ponadpodstawowych sprawia, że ci chętniej czytają na lekcjach. Dlaczego? Bo mogą się utożsamić lub zrozumieć bohatera danego tekstu. Kolejną zaletą podręczników Descubre jest estetyczny pod względem wizualnym układ treści oraz materiały interaktywne. Skorzystamy z nich przy pomocy specjalnych kodów, które zeskanujemy za pomocą smartfona.

Dyskusje klasowe

Najlepsze efekty w nauce jakiegokolwiek języka przynosi mówienie. Dlatego też warto postawić nacisk na przeprowadzanie w klasie dyskusji w obrębie aktualnie omawianych tematów. Zresztą do takiego działania zachęcają i sami autorzy podręcznika. Niektóre zadania wręcz pozwalają uczniom na samodzielne wybranie tematu do przeprowadzenia dyskusji. Rozmowa w większych grupach uczy młodych ludzi krytycznego myślenia, ale i jasnego wyrażania własnego zdania oraz umiejętności wysłuchiwania innych. Poza nowatorskimi rozwiązaniami w Descubre 1 dostępne są też klasyczne modele zadań opierające się na wskazaniu poprawnej odpowiedzi czy napisaniu dłuższej wypowiedzi.